Kia v Ženeve: Atraktívny futuristický koncept a elektrický Soul

Ženevský autosalón je pre jednotlivé značky tradične prvou príležitosťou v kalendárnom roku, na ktorej môžu odprezentovať svoje novinky pre európsky trh. Kórejská automobilka využila výstavisko vo Švajčiarsku na ukážku futuristického konceptu Imagine by Kia, ale aj predstavenie čisto elektrického modelu e-Soul.

Jedným slovom jedinečný

Koncept Imagine by Kia vyvíjala automobilka v dizajnérskom centre v nemeckom Frankfurte nad Mohanom s cieľom priniesť jedinečné vozidlo vymykajúce sa z tradičnej línie. Imagine by Kia spája prvky SUV, elegantného a rodinného sedanu aj silné stránky priestranného crossoveru.

Koncept Imagine by Kia

Nový koncept z dielne Kia má predstavovať väčší automobil kompaktnej triedy, ktorý má atraktívne a dynamické línie. Jeho základom je platforma s nízko uloženým batériovým modulom s indukčným napájaním, ktorý poháňa hnacie ústrojenstvo využívajúce výlučne elektrický pohon.

Netradičná palubná doska nového konceptu

Imagine by Kia zaujme každého svojim odvážnym exteriérom, za ktorým vôbec nezaostáva vnútorný priestor auta. Do vozidla sa vstupuje prostredníctvom proti sebe sa otvárajúcich dverí a dominantným prvkom interiéru je prístrojová doska. Na nej sa nachádza 21 samostatných displejov s ultra vysokým rozlíšením, ktoré sú logicky a intuitívne usporiadané.

Akcia: Nový ProCeed s uvádzacou zľavou vo výške až 2 000 €

Elektrifikácia pokračuje

Kia v priebehu ostatných rokov deklarovala záujem o to, aby všetky jej modely disponovali aj verziami s elektrickým pohonom. Automobilka tento cieľ postupne napĺňa a zároveň vylepšuje existujúce pohonné jednotky využívajúce elektrickú energiu.

Jedným z príkladov je plne elektrická Kia e-Soul, ktorá zažila v Ženeve európsky výstavný debut a na konci úvodného kvartálu tohto roka pôjde do predaja. Disponuje novými batériami, ktoré ponúkajú až o 30 % viac energie ako konkurencia a jej hlavnou prednosťou je doslova hi-tech výbava. Vozidlo ponúka vysokú úroveň konektivity, viac ako 10-palcový displej v strede palubovky či viaceré vychytávky. Jednou z nich je systém, ktorý vzhľadom na vonkajšie podmienky auto vyhreje alebo ochladí pred jazdou.

Nový e-Soul

V Ženeve sa okrem Soulu objavila aj vylepšená Kia Niro. Štýlový crossover s minimálnou produkciou emisií sa dočkal vylepšení vo verziách Hybrid a Plug-in hybrid. Tie sa dotkli najmä interiéru, kde pribudli nové funkcie, zvýšila sa kvalita použitých materiálov a na výber je viacero farebných kombinácií. Taktiež došlo k zlepšeniu konektivity a skvalitnil sa audiosystém. Novinky si budú môcť záujemcovia otestovať už v druhej štvrtine roka 2019, kedy sa začne upgradované Niro predávať.

Jarná servisná akcia: Vaše auto si po zime zaslúži prehliadku