Kia chce ovládnuť trh malých SUV, do boja vysiela model Stonic

Stonic

Frankfurtský autosalón bol absolútnou premiérou modelu Kia Stonic. Juhokórejská automobilka sa rozhodla zaútočiť v novom segmente trhu, ktorý sa momentálne rozvíja najrýchlejšie zo všetkých. Ide o kategóriu malých SUV, tzv. crossoverov.

Crossovery predstavujú prechod medzi svojimi väčšími príbuznými z triedy SUV a menšími autami určenými predovšetkým do mesta. Tým pádom vyhovejú väčšiemu počtu záujemcov. Potvrdzujú to aj čísla. Predaj malých SUV dlhodobo narastá a v roku 2021 by tieto vozidlá mali pohltiť až desatinu celkového trhu.

Drží krok s konkurenciou

Kia ako jeden z najväčších svetových výrobcov áut nemôže zostať pozadu. Pri svojom debute v segmente crossoverov predstavila model Stonic a ihneď zožala obrovský úspech. Príťažlivé a moderné línie nového automobilu sú samozrejmosť, no Kia ponúka aj bohatý výber farebných kombinácií. Niektorá z dvadsiatich možností musí vyhovieť taktiež najnáročnejším zákazníkom.

Kia Stonic

Tip pre vás: Kia Stonic už od 248€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Stonic však nebude len štýlovým autom. Spĺňa takisto prísne kritériá bezpečnosti, úspornosti a má výborné jazdné vlastnosti. Kia testovala tento model na rozličných európskych cestách a snažila sa vyhovieť predovšetkým ľudom zo Starého kontinentu. Výsledkom je športová a precízna jazda a bezproblémový chod motora aj pri vysokých rýchlostiach.

Pozrite si test:

Kia Stonic – malé, ľahké a úsporné vozidlo

Kia Stonic vsadila na zážihové a vznetové motory so štyrmi rozličnými objemami. Najžiadanejší by mal byť 1,0-litrový agregát T-GDI, ktorý je ľahký, má výkon 120 koní a nízku spotrebu paliva. Pripravené sú takisto verzie tri verzie motorov MPI. 1,25-litrový má výkon 84 koní, 1,4-litrový 100 koní a 1,6-litrový 110 koní. Posledný menovaný sa môže pochváliť najnižšou spotrebou spomedzi všetkých.

Tip: Okrem klasického leasingu prináša teraz Kia nový, moderný spôsob lízingového financovania auta, ktorý ponúka mimoriadne nízke splátky.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. 

 Kia alebo: 0911 524 015

Štandardne sú motory skombinované s manuálnou prevodovkou. Kia však pracuje na novej verzii sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky, ktorá sa ocitne na trhu v budúcom roku. Určená bude len pre niektoré modely litrového motora T-GDI.

Moderná technika nesmie chýbať

Ako v prípade juhokórejskej automobilky býva zvykom, aj tento model vybavila najnovšími technológiami zabezpečujúcimi vyššiu bezpečnosť a príjemnejšiu jazdu. Kia umiestnila do Stonicu DRIVE WISE, čo je kombinácia pokročilých asistenčných systémov.

Kia Stonic

Vodič má k dispozícii technológiu FCA, ktorá zabraňuje kolízii a rozpoznáva aj chodca. Ďalej je tu systém varovania pred zrážkou s vozidlami v mŕtvom uhle (BCW) alebo systém na kontrolu pozornosti (DAW), ktorý človeka za volantom upozorní zvukovým signálom. Ak by náhodou zlyhala technika, posádku permanentne chráni vysokopevná oceľ.

Pokiaľ ide o peniaze, odporúčame vám jednu z najvýhodnejších foriem financovania na slovenskom trhu. Kia Select finančný lízing vám pri nízkej mesačnej splátke dokonca umožní po 3 rokoch auto vrátiť a zobrať si napríklad nové. No nekúpte to 🙂