Nová Kia CEED SW dorazila na slovenský trh

Kia Ceed SW titulka

Kórejská automobilka spustila koncom júna predaj novej generácie hatchbacku CEED a približne o dva mesiace neskôr prichádza na slovenský trh aj kombi Kia CEED SW, ktoré zaujalo už pri predstavení kufrom s objemom 625 litrov. Kia CEED SW je momentálne v predaji od 14 990 € vďaka uvádzaciemu bonusu v hodnote 600 €, ktorý sa vzťahuje na všetky motorizácie (1,0 T-GDi, 1,4 T-GDi, 1,4 MPi a 1,6 CRDi) aj stupne výbavy (Amber, Silver, Gold a First Edition).

kia ceed

Viac ako akcii tu: KIA CEED A CEED SW 2018 ZA UVÁDZACIU CENU + VÝKUPNÝ BONUS

KOMPLETNÝ CENNÍK KIA CEED SW

Kia CEED SW láka atraktívnym vzhľadom

Sportswagon je postavený na novej platforme K2, čo pomáha k efektívnejšiemu využitiu batožinového priestoru. Kufor má kapacitu až 625 litrov a to je viac ako u väčšiny tourerov v segmente D a zároveň najviac v histórii produkcie tohto auta. Dá sa dokonca zväčšiť až na 1 694 litrov pri sklopených sedadlách. Pod podlahou sa nachádzajú 2 odkladacie priestory, kam spoľahlivo skryjete menšie predmety pred zvedavými očami okoloidúcich.

Kia Ceed SW zadok

Karoséria nového modelu Kia CEED SW pripomína športový dizajn Stingeru. Má nižší, širší a dlhší previs ako jej predchodca a je charakteristická zadnou siluetou, čím celkovému dizajnu dodáva dynamickejší vzhľad. Zaoblené okraje sa menia na rovné línie a predná časť zahŕňa tradičnú tigriu mriežku chladiča. Zároveň má nová Kia CEED SW denné LED svetlá imitujúce kocku ľadu.

Odporúčame: Mimoriadne zľavy na vybrané modely Kia. Skladové vozidlá sú k dispozícii za vynikajúce ceny. 

Bohatá ponuka motorov

Sportswagon má k dispozícii široký výber motorov. Medzi benzínové varianty patria 1,0 T-GDi (120 koní) alebo 1,4 T-GDi (140 koní), ktorý nahradil starší agregát 1,6 T-GDi. Má síce nižší výkon, ale turbomotor zabezpečí väčší rozsah krútiaceho momentu. Dostupný je ešte 1,4-litrový motor MPi s výkonom 100 koní.

Kia Ceed SW kufor

Ak máte záujem o diesel, Kia si pre vás pripravila dva motory 1,6 CRDi, ktoré majú rozličné výkony 115 a 136 koní. Naftové pohony je možné skombinovať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou v prípade výkonnejšej verzie. Pri benzíne je automat dostupný iba v prípade 1,4 T-GDi.

Vodiči si budú môcť vybrať dva jazdné módy, vďaka ktorým si prispôsobia správanie auta podľa vlastnej chuti. Mód „normál“ maximalizuje potenciál pre efektívnejšiu spotrebu paliva a uvoľnenejšie šoférovanie. Mód „šport“ zintenzívni pridávanie plynu, umožní rýchlejšiu akceleráciu a pohotovejšie reaguje na podnety vodiča.

Tip: Rezervujte si termín skúšobnej jazdy na niektorom z modelov Kia a otestuje si auto ešte pred kúpou.

Kia