Kia Stinger vyhrala anketu Auto roka 2018 na Slovensku

Kia Stinger

Víťaza celoeurópskej ankety Car of the Year spoznáme až v úvode ženevského autosalónu. Na Slovensku však už máme vybranú automobilovú jednotku roka 2018. Domáci odborníci dali najviac bodov modelu Kia Stinger.

Slovenská anketa Auto roka používa rovnaké kritéria hodnotenia ako jej európsky ekvivalent Car of the Year, ktorý má šesťdesiatročnú históriu. Odborná porota bola poskladaná z pätnástich slovenských motoristických novinárov z rozličných médií a mala za úlohu vybrať najlepšie auto, ktoré sa dostalo na náš trh od 1. januára do 31. decembra 2017.

Odporúčame: Zabezpečte si testovaciu jazdu na exkluzívnom modeli Kia Stinger

Kia Stinger triumfovala s bezpečným náskokom

Špecializovaní novinári vybrali spomedzi všetkých testovaných vozidiel v minulom roku deväť finalistov. Do elitnej skupiny sa dostali okrem Kia Stinger aj modely Audi A8, Alfa Romeo Stelvio, Citroen C3 Aircross, Honda Civic, Hyundai Kona, Opel Insignia, Suzuki Ignis a Škoda Karoq.

Kia Stinger

Kia Stinger ovládla finálové kolo celkom jasne. Od slovenských novinárov získala až 95 bodov a druhý Opel Insignia prekonala o osemnásť bodov. Na treťom mieste sa umiestnilo Suzuki Ignis, ktoré dostalo 59 bodov. Najtesnejším možným rozdielom tak prekonalo Škodu Karoq. Ďalších päť automobilov výraznejšie zaostalo.

Nová Kia Stinger je v predaji od 40 900 eur. Môžete ju však získať aj prostredníctvom výhodných splátok za 742 eur mesačne.

Tretie prvenstvo pre Kiu

Anketa Auto roka na Slovensku sa pravidelne organizuje od roku 2000, takže sme spoznali už devätnásteho víťaza. Pri pohľade do histórie vidíme, že Kia triumfovala tretíkrát. V roku 2011 uspela s modelom Sportage a o rok neskôr s modelom Rio. Na slovenský trón sa tak vrátila po šesťročnej odmlke.

Kia Stinger

Historicky najúspešnejšou značkou v ankete Auto roka na Slovensku je Škoda, ktorá uspela štyrikrát. Dvakrát jej zabezpečila víťazstvo Fabia, po jednom prvenstve si pripísali modely Superb a Kodiaq. Kia sa však dostala s troma oceneniami na priebežné druhé miesto spolu s francúzskym Peugeotom.

Kia Rio GT-LineNOVINKA ŽENEVSKÉHO AUTOSALÓNU – KIA RIO GT-LINE


.

Kia Stinger môže vládnuť celej Európe

Vývojárov juhokórejskej automobilky určite potešil úspech na Slovensku. Oveľa prestížnejšie by ale bolo víťazstvo v celoeurópskej ankete Car of the Year. Ani tu nie je Kia Stinger bez šance, pretože sa prebojovala do najlepšej sedmičky. O víťazstvo bude súperiť s Alfou Romeo Stelvio, Audi A8, BMW radu 5, Citroen C3 Aircross, Seatom Ibiza a Volvom XC40. Konečný rezultát ankety sa dozvieme 5. marca na ženevskom autosalóne.

Tip: Využite výhodné akcie na viaceré modely značky Kia