Príťažlivá KIA Sportage reprezentuje zmeny, ktoré si vyžiadali nové technológie

kia sportage

štvrtá generácia obľúbeného žilinského SUV zmenila podstatne dizajn i technologický prístup. Po premiére v roku 2010 nasledovali dva facelifty, no až aktuálna generácia priniesla najviac noviniek. V porovnaní s predchádzajúcimi verziami je už na prvý pohľad zrejmé, že KIA Sportage zmenila aj dizajn. Nie, že ten doterajší by bol nezaujímavý – nové technológie si však vynútili aj túto zmenu.

Tip pre vás: Kia Sportage už od 350 € / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Nový modernejší dizajn KIA Sportage

Na prvý pohľad sa zdá, že sa dizajnéri nechali príliš inšpirovať modelom Porsche Cayenne. No v každom prípade sa im dielo podarilo. Originálne pôsobia hlavné bi-xenonové svetlomety, chýbajú LED verzie. Zadná časť vozidla pôsobí originálne a harmonicky. Výsledkom zmien dizajnu karosérie je, že auto pôsobí opticky menšie než v skutočnosti je. Ďalšie rozdiely v porovnaní s predchádzajúcou generáciou sú minimálne. Potešilo nás lepšie odhlučnenie karosérie, dokonca aj naftové motory akosi stíchli. A to aj napriek tomu, že sú v podstate tie isté. Medzigeneračne sa zlepšil výhľad z vozidla. Nová KIA Sportage má tenšie stĺpiky karosérie ako predchodca a to isté platí aj o výhľade dozadu. 

Kia Sportage

Tip: Okrem klasického leasingu prináša teraz Kia nový, moderný spôsob lízingového financovania auta, ktorý ponúka mimoriadne nízke splátky.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. 

 Kia alebo: 0914 320 659

Pokrokový interiér

Najnovšia verzia KIA Sportage má lepšie sedadlá a oceňujeme aj možnosť manipulácie so sedením vzadu. Súvisí to aj s vítanou možnosťou variabilne prispôsobiť batožinový priestor aktuálnym potrebám. Vynikajúci bol stredový panel so vstavanou sedem palcovou obrazovkou ako aj množstvo asistenčných pomocníkov – napríklad asistent udržovania v jazdných pruhoch, automatické prepínanie diaľkových svetiel fungovalo vynikajúco, parkovací asistent je novinka, takisto aj systém autonómneho brzdenia a upozornenie na prichádzajúce vozidlá v priečnom smere pri cúvaní. Nároky na bezpečnosť sa neustále zvyšujú a výrobcovia zlepšujú ochranu cestujúcich vo vozidle. Detailné video crash testov Kia Sportage vám odhalí dosiahnutú úroveň bezpečnosti.

kia sportage

Zaujímavé je umiestnenie USB konektora na nabíjanie mobilov aj do druhej rady sedadiel. V novej generácii pribudlo viacero menších i väčších odkladacích priestorov, takže niečo si v aute odložiť už nie je problém. Zlepšilo sa miesto na hlavu, takže bez problémov sa odvezie aj päť vysokých cestujúcich. Novinkou je takisto polohovacia podlaha batožinového priestoru. Zväčšil sa základný batožinový priestor  – a to na 503 litrov. Za príplatok je možné získať automatické otváranie piatych dverí.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. Zároveň je možnosť previezť sa aj na novinke Kia Rio.

 Kia

Pohonné jednotky

Najväčšou zmenou je nový benzínový turbomotor 1,6 T-GDI, ktorý nahradil dvojlitrový atmosférický motor. Zlepšil sa aj najpredávanejší dieselový motor s objemom 1,7 litra. Zvýšila sa dynamika a znížila spotreba.

Pre novú generáciu KIA Sportage v zásade platí, že je postavená na vynikajúcom podvozku s vylepšeným tlmením a jemným riadením. Je to auto, ktoré poteší široké spektrum zákazníkov.

Kia Select: príklady finančného leasingu pre vybrané modely Kia7

leasing