Ponuku automobilky rozšíri crossover Kia XCeed | SlovaKIAauto

Ponuku automobilky rozšíri crossover Kia XCeed

Kórejská automobilka už dávnejšie avizovala, že k trom karosárskym verziám modelu Kia CEED pribudne štvrtá. Postupne sa do sveta dostali informácie o príchode nového malého SUV, teda crossoveru. Ázijská značka nedávno len potvrdila tieto správy, keď zverejnila prvú skicu automobilu, ktorý pravdepodobne ponesie názov XCeed. V predaji by sa mal objaviť ešte v priebehu aktuálneho kalendárneho roka.

Kia chce maximalizovať komerčný potenciál tretej generácie modelu CEED, ktorý prišiel na slovenský trh vlani koncom júna. Populárny hatchback nasledovalo v auguste tradičné kombi s označením SW (Sportswagon) a začiatkom tohto kalendárneho roka pribudol do rodiny aj atraktívny shooting brake ProCeed.

Akcia: Nová Kia ProCeed s uvádzacou zľavou vo výške až 2 000 €

Jedinečný dizajn

Kia XCeed síce bude čiastočne vychádzať z prvkov, ktoré sme videli na troch vyššie spomenutých verziách, ale zároveň pôjde vlastnou cestou. Nedá sa očakávať ani zvýšené kombi alebo shooting brake s ochrannými prvkami. Na dĺžku bude mať asi 4,5 metra a v ponuke by sa mal zaradiť medzi Stonic a Sportage.

Kia XCeed zatiaľ iba zamaskovaná, čoskoro sa to zmení

Automobilka zatiaľ ponúkla smerom k novému modelu minimum informácií, ale všetko by sa malo zmeniť na ženevskom autosalóne, kde vozidlo zažije výstavnú premiéru. Špekuluje sa o tom, že XCeed bude využívať totožné pohonné jednotky ako jeho „bratia“, teda litrový trojvalec, štvorvalec 1,4 T-GDi alebo turbodiesel 1,6 CRDi. Možný je aj variant s plug-in hybridom.

Piate SUV

Aktuálny modelový rad Kia obsahuje až štyri automobily, ktoré spadajú do kategórie SUV. Najmenším je crossover Stonic a hneď za ním nasleduje Sportage, ktorý je najpredávanejším vozidlom značky Kia. Záujem kupujúcich o autá z tohto segmentu však rastie a viaceré značky sa snažia prinášať novinky. Preto by mal XCeed tvoriť medzistupeň medzi menším Stonicom a väčším Sportagom.

Najnovšia Kia Sportage

Veľkosťou by sa mohol nový crossover podobať na model Kia Niro, v jeho prípade sa však automobilka orientuje na to, aby využíval iba elektrický pohon. Na záver je tu ešte Kia Sorento, teda veľké SUV pre náročnejších zákazníkov. Jeho pozícia na trhu takisto nebude ohrozená príchodom XCeedu, pretože ten bude útočiť na záujemcov v inej cenovej kategórii.

Jarná servisná akcia: Vaše auto si po zime zaslúži prehliadku