Prichádza nová Kia Ceed – ako bude vyzerať?

Kia Ceed patrí dnes s istotou k najobľúbenejším modelom Kia. V roku 2006 zišiel z výrobného závodu KIA v Tepličke nad Váhom prvý model tejto série a treba povedať, že zaujal. Dodnes ide o najpredávanejší model tejto automobilky nielen na Slovensku ale aj vo viacerých európskych krajinách.

O šesť rokov neskôr prišiel úplne vynovený Ceed, ktorý charakterizovala modernejšia technológia a väčšina „starých“ nedostatkov bola odstránená. Výsledkom bolo predovšetkým zníženie vnútorného hluku, ľahšie ovládanie, dokonalejšie dielenské spracovanie a pribudli najmä nové a úspornejšie motory.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

O ďalších šesť mesiacov – teda v tomto roku – príde na trh úplne nová Kia Ceed, ktorá na rozdiel od predchádzajúcich verzií a faceliftov bude úplne iná. Aj keď automobilka zatiaľ neprezrádza jej presnú podobu, niektoré informácie vyplývajú zo štúdie, ktorú predstavila na vlaňajšom autosalóne vo Frankfurte. Kombíčko Sportswagon a GT verzia by mali prísť niekoľko mesiacov po uvedení základnej verzie do predaja.

Kia Proceed koncept

Štúdia ProCeed naznačuje, kadiaľ sa dizajn nových modelov radu Ceed bude uberať

Kia Ceed bude športovejšia

Ak ste sa už zoznámili s modelom Stinger, ľahšie pochopíte, akým smerom sa bude uberať dizajn nových modelov tejto juhokórejskej značky. Ako prvá príde na rad práve obmena modelu Ceed. Treba povedať, že sa bude na čo tešiť. Podľa automobilky bude patriť do kategórie fastback. Do nej patril viac-menej i známy trojdverový športiak pro-Ceed, fastback však bude mať štvoro dverí.

Tip: Pozrite si, koľko potrebujete na mesačnú splátku aj s poistením: tabuľka splátok pre jednotlivé modely Kia.

Rôzne internetové magazíny ponúkajú aj svoje renderované snímky vychádzajúce z fantómových záberov:

Zdroj: YouTube kanál AutoBild

V zásade pôjde o športové línie s novým vzhľadom tigrej masky a výraznými otvormi na prívod vzduchu v mohutnom prednom nárazníku. Nebude chýbať panoramatické strešné  okno. Auto by malo zmeniť aj bočný profil celkom novými prvkami. Chrómovou lištou v bohato modelovaných prahoch a akousi „plutvou“ v oblasti zadného stĺpika, ktorá oddelí jednoliatu plochu bočných okien. Nemal by chýbať ani osvetlený obrys karosérie, Lumeline ak sa k autu priblíži jeho majiteľ s kľúčikmi vo vrecku.

Samozrejme, toto všetko sú zatiaľ len úvahy. Z praxe však vieme, že ak sa do sériovej výroby dostane čo len časť z konceptu, bude v tomto prípade nový Ceed atraktívnejší. Napokon, nový koncept auta je vždy chápaný ako hrozba pre konkurenciu. KIA už modelom Stinger dokázala, že sa karosárskych vychytávok a noviniek nebojí. Chce nepochybne demonštrovať, že nepatrí iba k lacným mainstreamovým automobilovým značkám, ale chce kráčať vyššie. Uvidíme, či nový Ceed tieto predpoklady aj splní.