Spoľahlivá Kia Sportage je domácim klenotom

Predchádzajúca generácia Kia Sportage získala pred necelými dvoma rokmi najvyššie ocenenie v štúdii spoľahlivosti. Nový, vylepšený, model má takisto najvyššie ambície.

Nová Kia Sportage sa od svojho predchodcu líši vo viacerých prvkoch. Predovšetkým je dlhšia o 40 milimetrov, rázvor náprav vzrástol o 30 milimetrov a koeficient odporu vzduchu Cd klesol z 0,35 na 0,33.

Zaujme vás: Využite našu bohatú ponuku modelov Kia a rezervujte si testovaciu jazdu

Tieto nové údaje prispeli k väčšiemu pohodliu cestujúcich, väčšiemu batožinovému priestoru, nižšiemu odporu vzduchu, ktorý sa pozitívne prejavil aj na spotrebe a celkovo auto dostalo nový look tým, že pôsobí nižšie ako jeho predchodca.

Kia Sportage je najpredávanejším modelom

Predná maska je pôsobivejšia, umiestnenie svetiel je vkusné a účelné zároveň. Zadnej časti dominujú svetlá spojené po celej šírke tenkou líniou. Svetelný „podpis“ zadných svetiel je veľmi vydarený, zložený z troch LED pásov v tvare písmena „U“.

Kia Sportage

Ľahší skelet karosérie má podľa výrobcu o 39 percent vyššiu torznú tuhosť, čo pomohlo zúžiť predný stĺpik karosérie a zlepšilo vodičovi výhľad z vozidla. Poviete si malé, ale veľmi praktické zmeny. To iba dokazuje fakt, že juhokórejská automobilka s týmto modelom počíta aj do budúcnosti. Nečudo, veď je najpredávanejším modelom tejto značky.

Odporúčame: Kia Sportage môžete mať už od 350 € mesačne. Uvedená cena obsahuje povinné zákonné poistenie aj havarijné poistenie

Interiér Kia Sportage podstúpil takisto niekoľko pozitívnych zmien. Predovšetkým sa zmenila prístrojová doska, pribudli pohodlnejšie sedadlá s lepším bočným vedením, zlepšilo sa odhlučnenie interiéru a hlavne pribudol priestor pre cestujúcich. Samozrejme, narástol aj batožinový priestor – teraz je to 503 litrov.

Spotrebu stlačíte pod päť litrov

Kto nepotrebuje, podobne ako my, zdolávať náročnejší terén, vystačí si s motorom poháňajúcim iba predné kolesá. Samozrejme, možno si zvoliť aj pohon 4×4. Šesťstupňová manuálna prevodovka vynikajúco spolupracuje s najobľúbenejším dieselovým motorom s objemom 1,7 litra a výkonom 85 kW. Treba povedať, že pre Kia Sportage je to naozaj najvhodnejší agregát.

Kia Sportage

Jazdy cez obec môžete zvládnuť aj na šiestom prevodovom stupni, mimo mesta sme pokojne pokorili hranicu päť litrov. Aj tu sa však ukázalo, že so vznetovým motorom treba vedieť jazdiť. Zbytočne nepodraďovať a využiť jeho potenciál. Potom priemerná spotreba udávaná výrobcom 4,7 litra na sto kilometrov nebude utópiou.

Tip: Financovanie šité na mieru. Model Kia Sportage si môžete zakúpiť aj prostredníctvom výhodného leasingu