Elektromobil Kia Soul EV – vylepšená batéria pridáva elektrokilometre

elektromobil

Spoločnosť Kia dokazuje, že to s vývojom elektromobilov myslí naozaj vážne. Sľub, ktorý dala motoristom na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom pred dvoma rokmi, začína plniť. Týka sa investícií do vývoja nových batérií. Elektromobil tak nadobudne nové praktické vlastnosti, ktoré ocení každý vodič.

Základné informácie o Kia Soul EV

Cena: od 29 590 €

Typ vozidla: 5-dverové mini MPV (elektrické)

Batožinový priestor: 281 litrov

Stupne výbavy

 

Platinum

Hlavné prvky: navigačný systém s 8″ obrazovkou (so 7-ročnou aktualizáciou máp), zadná parkovacia kamera, rádio s CD a MP3, 6 reproduktorov, AUX, USB a i-Pod vstup, bezkľúčový prístup a štartovanie vozidla ”Smart Key“, posilňovač riadenia s funkciou ”Flex“ (tri režimy – komfortný, normálny, športový)

Motorizácie

Synchrónny AC elektromotor – elektrina, bezstupňová redukčná prevodovka, 111 koní, kapacita batérie 30 kWh (dojazd 250 km)

 

Vylepšený elektromobil s predĺženým dojazdom 

S novým vozidlom Soul EV uviedla spoločnosť Kia Motors rad efektívnych vylepšení, ktorých cieľom je predĺžiť celkový dojazd vozidla. Elektromobil Soul EV s akumulátorom modelového roku 2018 využíva výhody vyššej energetickej hustoty a vyššej kapacity akumulovanej energie. Vďaka tomu sa predĺžil dojazd vozidla o 18 % – z 212 na 250 km. Počet samostatných článkov akumulátora narástol zo 192 na 200 a zároveň došlo k optimalizácii zmesi elektrolytov. Napätie akumulátora sa tak zvýšilo z 360 na 375 V a súčasne sa zvýšila kapacita akumulovanej energie o 11 percent (z 27 na 30 kWh).

elektromobil

K hospodárnosti vozidla ďalej prispievajú vylepšenia, ako optimalizovaná aerodynamika prednej mriežky chladiča. Ďalej tiež nové pneumatiky a nové vratné pružiny znižujúce drhnutie bŕzd. Významnú úlohu zohráva fakt, že technici spoločnosti Kia dokázali vylepšený akumulátor uložiť pod zadné sedadlo tak, aby nezasahoval do priestoru kabíny modelu Soul EV.

TypNEZMEŠKAJTE MOŽNOSŤ VYUŽIŤ DOTÁCIU NA ELEKTROMOBIL ALEBO HYBRID

Zvýšenie účinnosti i predaja

Model Soul EV je prvým elektrickým vozidlom Kia, ktoré sa predáva na celom svete a je dôkazom čoraz väčšej obľuby u európskych zákazníkov, ktorí hľadajú ekologické vozidlo s výnimočným dizajnom. Predaj počas prvého štvrťroka 2017 narástol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku o 28 %. Prispel tak k pokračujúcemu rastu predaja vozidiel Kia s pokročilými pohonnými jednotkami.

Tip pre vás: Kia Soul už od 314€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Soul EV 2018 je jedným z viacerých modelov, ktoré spoločnosť Kia uvádza aktuálne na trh. Ešte v tomto roku to bude aj nové hnacie ústrojenstvo s pokročilou technológiou plug-in hybrid, ktoré bude poháňať modernizované modely Niro Optima Sportswagon. Cieľom spoločnosti Kia je do roku 2020 znížiť priemernú spotrebu paliva celého vozového parku o 25 % v porovnaní s úrovňou v roku 2014.

Od marca je v predaji nová Kia Rio. Okrem výrazných dizajnových inovácií prináša aj úplne nový motor a radu technologicky vyspelých bezpečnostných prvkov.

Kia

Vylepšený dizajn

Model Soul EV si zachováva takmer rovnaký odvážny vzhľad. Jemnou zmenou prešla predná mriežka chladiča, vďaka čomu sa zlepšila jej aerodynamická účinnosť. Otvor prívodu vzduchu v spodnej časti predného nárazníka sa mierne zmenšil kvôli zníženiu aerodynamického odporu, čo je zvlášť užitočné pri jazde po diaľnici. Nové vozidlo je vybavené pneumatikami Michelin s nízkym valivým odporom, ktoré tiež prispievajú k dlhšiemu dojazdu modelu.

elektromobil

Účinnejšia rekuperácia

Nové pružiny modelu Soul EV nemajú žiadny vplyv na účinnosť systému rekuperačného brzdenia. Ten dokáže pri jazde na voľnobeh alebo brzdení premeniť až 12 % kinetickej energie vozidla a dodať ju naspäť do akumulátora. Kia Soul EV využíva aj rad ďalších technológií – ich cieľom je potlačiť obavy majiteľov týkajúce sa dĺžky dojazdu na minimum.

Nová Kia Soul EV modelového roku 2018 sa na európskych trhoch začne predávať prakticky v týchto dňoch. Jedinečnou ponukou v rámci dnes predávaných elektrických vozidiel je záruka Kia na 7 rokov (alebo 150 000 km) – vrátene akumulátora – už v štandardnej výbave.

Kia Select: príklady finančného leasingu pre  vybrané modely Kia7

leasing