Kia Rio GT-Line – novinka ženevského autosalónu

Kia Rio GT-Line

Kia to myslí s produktovou ofenzívou naozaj vážne a dokazuje to aj príprava na marcový autosalón v Ženeve. Kórejská automobilka tam okrem očakávaného kompaktu Kia Ceed predstaví aj Kia Rio GT-Line, ktorý je vrcholnou verziou tohto modelu. Pôjde tak už o štvrtý prírastok do rodiny GT-Line.

Z prvých oficiálnych fotografií je jasné, že dizajnéri odviedli skvelú prácu. Bude to vrcholový model a určite bude patriť, podobne ako doterajšia Kia Rio, k najpredávanejším autám výrobcu.

Odporúčame: Striebornú edíciu Kia Rio máme v ponuke už od 190 € mesačne vrátane povinného zákonného a havarijného poistenia

Atraktívny dizajn

Kia Rio GT-Line sa bude od štandardného Ria odlišovať už na prvý pohľad. Prednú masku v podobe „tigrieho nosa“ bude tvoriť kombinácia čierneho lesklého plastu a chrómu. Po stranách predného nárazníka budú auto rozširovať masívne štvordielne hmlové svetlá. Zboku upútajú sedemnásťpalcové zliatinové disky kolies a chrómované lemovanie bočných okien. Zadnú časť auta budú zdobiť dve koncovky výfukového potrubia. Dynamiku autu dodajú aj zvýraznené prahy a strešný spojler.

Kia Rio GT-Line

Tip: Klasickú verziu Kia Rio si u nás môžete vyskúšať prostredníctvom testovacej jazdy

Na začiatok bude Kia Rio GT-Line dostupná len s jednolitrovým preplňovaným benzínovým trojvalcom 1,0 T-GDi s výkonom 88 kW (118 k). Kombinovaná spotreba paliva by sa mala pohybovať na úrovni 4 l/100 km. Agregát bude spolupracovať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V treťom kvartáli tohto roku ponuku obohatia atmosférické pohonné jednotky 1.25 MPi a 1.4 MPi a sedemstupňová automatická dvojspojková prevodovka.

Bezpečná Kia Rio GT-Line

Interiér Kia Rio GT-Line bude prezrádzať naspodku sploštený kožený volant, syntetickou kožou čalúnené sedadlá s kontrastným sivým prešívaním a kovové detaily lemujúce tlačidlá na dverách a radiacu páku. Palubná doska bude pokrytá imitáciou uhlíkových vláken. V rámci príplatkovej výbavy bude na výber sedempalcový dotykový displej obsahujúci navigáciu, ktorý bude umožňovať spojenie s telefónmi cez Apple CarPlay a Android Auto.

Kia Rio

V novom aute nebudú chýbať ani najmodernejšie asistenčné a bezpečnostné systémy. Nebude absentovať systém varujúci pred kolíziou s vozidlom aj chodcom vrátane automatického brzdenia, asistent varujúci pred vybočením z jazdného pruhu a systém monitorujúci únavu vodiča. V treťom štvrťroku bude k dispozícii už aj systém udržujúci vozidlo v jazdnom pruhu.

Neváhajte: Máte záujem o niektorý z modelov Kia? Urobíme vám cenovú ponuku