Dve najpredávanejšie značky automobilov vyťahujú tromfy v SUV segmente

Kia Stonic

Najpredávanejšie značky na slovenskom automobilovom trhu KIA a Škoda sa opäť postavili do konkurenčného ringu. Tentoraz bojujú o priazeň zákazníkov s takmer rovnakými zbraňami – malými SUV.

Kia Stonic so zľavou 900 € a zimnými pneumatikami zdarma. Akciové ceny sa vzťahujú na všetky úrovne výbavy a všetky typy motorizácií. 

kia cena

Kia ceny

 

 

 

 

 

Základné informácie o Kia Stonic

Cena: od 12 990 €

Typ vozidla: 5-dverový crossover (malé SUV)

Batožinový priestor: 352 až 1 155 litrov

Stupne výbavy

Silver

Hlavné prvky: rádio s AUX, USB, osvetlenie batožinového priestoru, vonkajšie spätné zrkadlá a kľučky dverí vo farbe karosérie, osvetlenie rádia na volante, Bluetooth

Dostupné motory: 1.25 D-CVVT 5 MT, 1.4 MPI 6 MT

Gold

Hlavné prvky: zadné parkovacie senzory, predná lakťová opierka s integrovaným USB konektorom pre zadné sedadlá, vyhrievané predné sedadlá a volant, LED denné svietenie

Dostupné motory: 1.25 D-CVVT 5 MT, 1.4 MPI 6 MT, 1.0 T-GDi 6 MT, 1.6 CRDi 6 MT

Platinum

Hlavné prvky: pneumatiky 205/55R17 + disky z ľahkej zliatiny, stmavené sklá od B-stĺpika, Smart key (inteligentný kľúč so štartovacím tlačítkom)

Dostupné motory: 1.4 MPI 6 MT, 1.0 T-GDi 6 MT, 1.6 CRDi 6 MT

Motorizácie

1.25 D-CVVT – benzín, 5-stupňová manuálna prevodovka, 84 koní

1.4 MPI – benzín, 6-stupňová manuálna prevodovka, 100 koní

1.0 T-GDi – benzín, 6-stupňová manuálna prevodovka, 120 koní

1.6 CRDi – diesel, 6-stupňová manuálna prevodovka, 110 koní

 

Od polovice októbra začala u nás KIA s predajom najnovšieho modelu z kategórie s názvom Stonic. Ide o malé ale v súčasnosti veľmi žiadané SUV –  či skôr crossover – ktoré síce vyzerá ako terénne, no určite ním nie je. Je vhodné na mimomestské cesty, ale i do mesta a nestratí sa ani v ľahšom teréne. Výrobca potvrdil, že zámerom bolo nielen naskočiť na rozbehnutý vlak záujmu motoristov o vozidlá SUV, ale súčasne ponúknuť model so športovými koreňmi a pohodlím, ktoré garantujú dokonalý pôžitok z jazdy.

Tip pre vás: Kia Stonic už od 248€ / mesiac vrátane havarijného a povinného zákonného poistenia – pozrite si výšku splátok aj pri ďalších modeloch

Novinky pod kapotou

Nový model sme si predstavili hneď po jeho premiére, a tak teraz nezaškodí pozrieť sa pod kapotu. Pretože o kvalite v neposlednom rade rozhoduje nielen vzhľad, ale najmä pohonné jednotky. Musia byť dostatočne silné, ekologické, kvalitné – a pritom musia byť úsporné.

Juhokórejská automobilka po uvedení na trh očakáva, že najviac predaných vozidiel Stonic bude vybavených ľahkým 1,0-litrovým preplňovaným zážihovým motorom s priamym vstrekovaním T-GDI. Preplňovaný trojvalec zaručuje okamžitú akceleráciu a nízku spotrebu paliva. Okrem toho v porovnaní s väčšími motormi menej zaťažuje prednú nápravu, čo prispieva k rýchlejšej odozve riadenia. Ľahký 1,0-litrový motor T-GDI produkuje výkon 120 koní a krútiaci moment 172 Nm. Od polovice budúceho roka si zákazníci budú môcť vybrať aj o niečo slabšiu verziu s výkonom 100 koní.

Kia Stonic

Hneď pri uvedení modelu na trh sú v ponuke aj dva atmosférické zážihové motory s viacbodovým vstrekovaním MPI: 1,25-litrový s výkonom 84 koní a krútiacim momentom 122 Nm a tiež dobre známy 1,4-litrový s výkonom 100 koní a krútiacim momentom 133 Nm. Najhospodárnejším motorom v rámci modelového radu Stonic je 1,6-litrový vznetový agregát s výkonom 110 koní a krútiacim momentom 260 Nm.

Cenová výhoda pre Stonic

Všetky motory, ktoré sú v ponuke pre modelový rad Stonic, sú štandardne spojené s manuálnou prevodovkou, ktorá zabezpečuje maximálnu možnú hospodárnosť a lepší pocit z radenia. Pre tých, ktorým chýba v ponuke automatická prevodovka, máme dobrú správu. Kia v súčasnosti pracuje na novej verzii svojej sedemstupňovej dvojspojkovej prevodovky pre model Stonic. Bude dostupná v roku 2018 pre niektoré modely s 1,0-litrovým motorom T-GDI. Uvidíme, ako sa Stonicu bude na trhu dariť v spomínanom súboji so Škodou Karoq. KIA má výhodu hneď od začiatku – cena sa začína na prijateľných 13 290 eur.

Tip: Okrem klasického leasingu prináša teraz Kia nový, moderný spôsob lízingového financovania auta, ktorý ponúka mimoriadne nízke splátky.

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži. 

 Kia alebo: 0911 524 015