Kia vo Frankfurte odhalila model Kia Stonic, pribudli aj ďalšie novinky

Kia Stonic

Tradičný jesenný autosalón v nemeckom Frankfurte je ideálnym miestom na prezentáciu toho, čo prinesú automobilky v závere aktuálneho roka. Kia predstavila verejnosti model Kia Stonic, ale aj upravené verzie modelov Kia Sorento a Kia Picanto.

AKCIOVÁ PONUKA: Máte záujem o tretiu generáciu Kia Ceed, chcete využiť uvádzacie bonusy, ale potrebujete najprv predať svoje staré vozidlo? Kúpime ho od vás a navyše prvých 50 z vás získa k cene aj špeciálny výkupný BONUS 500 €.

Nechajte si poslať výkupnú cenu mailom cez formulár nižšie. Zároveň si vytlačte poukaz na získanie výkupného bonusu tu:

Kia ceed 2018 cena

500 € Kia Ceed 2018 voucher

KIA CEED 2018

Nová Kia Ceed je už k dispozícii u nás na Panónskej ceste 30 v Petržalke a môžete si vyskúšať, ako sa s ňou jazdí. Nebudete sklamaní 🙂

Kia

Kia Stonic – nováčik s viacerými naj

Najmúdrejšie, najbezpečnejšie a najprispôsobiteľnejšie auto vo svojej triede. Takto uviedla juhokórejská automobilka model Kia Stonic. Má to hneď viacero dôvodov. Kia vybavila svoj najnovší prírastok modernými technológiami zlepšujúcimi pohodlie aj bezpečnosť jazdy a zároveň ponúkla až dvadsať rôznych farebných kombinácií, z ktorých si vyberie každý zákazník.

Kia Stonic

Model Kia Stonic ihneď získal prívlastok štýlový crossover. Vďaka tomu, že má príťažlivý dizajn a klienti si ho môžu personalizovať podľa vlastných potrieb. Kia doteraz neinvestovala do áut z tohto segmentu. Crossovery sú však najžiadanejšie na európskom trhu a už deväť rokov po sebe ich predaj narastá. Preto je Stonic určený výlučne pre na ľudí na Starom kontinente.

Automobilka očakáva, že sa Stonic zaradí medzi najpredávanejšie modely a bude konkurovať Ceedu alebo Sportage. Záujemcov osloví najmä svojou nízkou váhou a spotrebou. Na výber budú motory s objemom od 1,0 do 1,6 litra. Objednávanie bude možné už mesiaci október.

Kia Stonic: príťažlivý a sebavedomý kompaktný crossover

Tip: Poradovník na TESTOVACIE JAZDY Kia Stonic sa začína zapĺňať. REZERVUJTE si svoj termín zaslaním e-mailu na panonska@slovakiaauto.sk. Do predmetu mailu napíšte STONIC.

Vylepšená Kia Sorento

Kia neopomenula ani svoj futuristicky koncept Proceed, ale ten je momentálne hudbou budúcnosti. Naopak, už v nasledujúcich mesiacoch príde na trh Kia Sorento v edícii GT Line. Oproti predchádzajúcej verzii pôsobí viac športovo, no zachováva svoje najväčšie prednosti.

Kia Sorento

Sorento zostáva exkluzívnym SUV, dokáže previezť až sedem osôb a je mimoriadne komfortné, inteligentné a bezpečné. Navyše sa môže pochváliť výbornými jazdnými vlastnosťami. Pobyt za volantom uľahčuje kvalitná automatická prevodovka, ktorá má štandardne šesť stupňov. Kia vo Frankfurte prezradila, že v nasledujúcom roku prinesie až osemstupňovú prevodovku, ktorá by mala zabezpečiť hladšie radenie.

Ak si to zhrnieme, Sorento nestratilo nič zo svojej kvality. Práve naopak, pridalo nové prvky a bude jasnou voľbou pre priaznivcov luxusných SUV.

Malé, ale neprehliadnuteľné Kia Picanto X-line

Zatiaľ čo Sorento prechádza do verzie GT Line, Kia Picanto má túto fázu za sebou a v Nemecku sa predstavilo vo vyhotovení Kia Picajto X-Line. Najvýraznejšou zmenou sú vyššie umiestnené sedadlá, ktoré vodičovi uľahčujú výhľad na cestu. Touto črtou sa podobá mohutnejším crossoverom.

Kia Picanto

Picanto je naďalej príjemným mestským vozidlom, s ktorým nebudete mať problém zaparkovať. X-Line však vytvára dojem luxusnejšieho vozidla, pretože dostal atraktívnu kaskádovitú prednú masku. V konečnom dôsledku stále spadá do áčkového segmentu, teda medzi najmenšie autá na trhu. Preto v prípade Picanta poteší kufor s objemom 255 litrov, čo je najlepší výsledok v tejto triede.

Kia

Video-reportáž Kia Motors Frankfurtské výstavisko 2017