V segmente SUV je pri značke Kia skutočne z čoho vyberať - SlovaKIAauto

V segmente SUV je pri značke Kia skutočne z čoho vyberať

SUV vozidlá (Sport Utility Vehichle) patria dnes medzi najpredávanejšie v celej Európe. Kia v rámci neho ponúka tradičný model Sportage, luxusnejšie Sorento, mestský crossover Stonic a hybridné Niro. Navyše, v pláne sú aj ďalšie nové vozidlá.

Najznámejšie SUV značky: Sportage

Najpredávanejší model kórejskej automobilky sa vlani dočkal viacerých vylepšení. Rozdiely sa dajú zbadať pri pohľade na svetlá, nárazníky a masku chladiča. Špecifické sú aj nové dizajny kolies. V interiéri sa oproti predchádzajúcim edíciám nachádza nový volant a zmenami prešli ovládače ventilácie a grafika palubných prístrojov. Hlavnou technologickou novinkou novej Kia Sportage je príchod mild-hybridného pohonu, ktorý je kombinovaný s dvojlitrovým turbodieslom.

SUV Kia Sportage
Kia Sportage

Tip: Sportage MAX v akčnej výbave a s veľkým cenovým zvýhodnením

Sorento

Kia Sorento je najväčším SUV ázijskej značky. Tradičný model ponúka vďaka svojej veľkosti potrebný komfort, ale zároveň je aj dostatočne praktický. Poslúži na pohodlný presun celej rodiny a pri využití veľkorysého priestoru nemá problém s prenosom akéhokoľvek typu batožiny. Sorento je ako stvorené na dlhé cesty. Poradí si s vysokými rýchlosťami na diaľniciach, ale zároveň zvládne aj náročnejší terén. Jeho prednosťou je takisto vysoká bezpečnosť a moderné technológie.

Kia Sorento

Vedeli ste, že pri skladových vozidlách môžete získať aj pri plnej výbave výrazné cenové zvýhodnenie? Pozrite ti špeciálnu ponuku Slovakia auto: Kia Sportage, Ceed a Ceed SW za bezkonkurenčné ceny.

Stonic

Pred dvoma rokmi Kia spustila predaj mestského crossoveru Stonic, ktorý ponúka vynikajúci pomer medzi cenou a kvalitou. Výrobca potvrdil, že zámerom bolo nielen naskočiť na rozbehnutý vlak záujmu motoristov o vozidlá SUV, ale súčasne ponúknuť model so športovými koreňmi a pohodlím, ktoré garantujú dokonalý pôžitok z jazdy. Stonic ponúka štyri druhy motorov s vysokou akceleráciou a nízkou spotrebou, čo predstavuje ideálneho spoločníka do mesta. Zvládne však záťaž aj mimo neho.

Kia Stonic

Niro

Kia Niro je jediný crossover značky, ktorý využíva aj elektrický pohon. Záujemcovia majú na výber medzi klasickým hybridom, plug-in hybridom a čoskoro budú môcť využiť aj čisto elektrický model EV, ktorý sľubuje dojazd až 450 kilometrov a nulové emisie. Niro v sebe ako crossover spája prvky rodinného automobilu s hatchbackom a ponúka niekoľko kompromisov. Napr. vysokú kvalitu za primeranú cenu alebo príjemný vzhľad v spojení so šetrnosťou k životného prostrediu.

Najnovšie čisto elektrické e-Niro

Čo sa chystá?

Kia v priebehu mája informovala verejnosť o tom, že ešte v roku 2019 spustí predaj nového malého SUV. Jeho presný názov nie je známy, no bude vychádzať z konceptu SP Signature. Robustný zovňajšok vozidla bude doplnený sofistikovanými dizajnovými detailmi a vo vnútri sa dajú očakávať prvky luxusu. Na kórejskom trhu sa spustí predaj tohto automobilu koncom roka 2019, následne bude distribuovaný po celom svete.

Kia xCeed
Kia XCeed

Navyše, kórejská automobilka nedávno predstavila aj dva moderné koncepty. Prvý pod titulom Masterpiece predstavuje SUV vyššej triedy, z ktorého by mali vývojári čerpať inšpiráciu pri ďalšej generácii modelu Sorento. Signature nadväzuje na štúdiu Concept CP a ponúka štýlový dizajn. Napomáha mu k tomu výrazná „tigria“ maska chladiča, ktorá zakončuje dlhú kapotu.

Odporúčame: Modely CEED, CEED SW a ProCeed za akciové ceny