Nová Kia Ceed premiérovo na slovenskej pôde

Tohtoročný bratislavský autosalón ponúka viac ako sedemdesiat výstavných premiér z dielní rôznych svetových značiek. Až päť nových kúskov si pripravila juhokórejská automobilka Kia, ktorá na Slovensku prevádzkuje významný žilinský závod.

Jarnú autosalónovú sezónu odštartovala tradične Ženeva, kde Kia prvýkrát vystavovala populárny Ceed tretej generácie. Vynovený automobil sa tešil veľkému úspechu a inak by to nemalo byť ani na Slovensku, kde je kompaktný hatchback dlhodobo dobre predávaný.

Nový Ceed zvnútra

Najväčšou zmenou oproti druhej generácii prešla zadná časť vozidla. Koncové svetlá zdobia diódové trubice, ktoré pôsobia veľmi štýlovo. Na prvý pohľad sú odlišné aj reflektory, ktoré môžete mať za príplatok aj vo vyhotovení Full LED. Vo vnútri pôsobia lákavo povrchy z kovu alebo matného chrómu, ktoré je možné doplniť o čalúnenie zo syntetickej alebo pravej kože. Plusom je takisto množstvo moderných asistenčných technológií a veľkorysá ponuka motorov.

Tip: Autosalónové zľavy až do výšky 2650 € platia už len posledných pár dní. Využite jedinečnú akciu.

Auto roka naživo

Kia Stinger vyvolala pozitívny ohlas ihneď po príchode na trh a kladné reakcie pretrvávajú doteraz. Automobilka preto neváhala a rozhodla sa tento model predstaviť aj slovenským priaznivcom. Luxusné a výkonné GT upúta svojim vzhľadom, rýchlosťou, ale aj komfortom. Populárne je napriek tomu, že nepatrí medzi vozidlá, ktoré by si bežní Slováci kupovali.

Kia Stinger

Ekológia na prvom mieste

Kia sa netají ambíciou postupne zredukovať benzínové či naftové motory a venovať sa elektrickému pohonu. Dôležitým krokom k tomu je produkcia plug-in hybridov. Preto si automobilka priniesla do Bratislavy hneď dva také modely.

Kia Optima SW Plug-in hybrid

Niro PHEV je moderným crossoverom s príťažlivým dizajnom, ktorý navyše berie ohľade na životné prostredie a ponúka bohaté možnosti personalizácie interiéru. Druhým vozidlom je Optima SW PHEV. V tomto prípade ide o elegantný a aerodynamický automobil, ktorý je charakteristický športový líniami. Navyše, je ekologický.

Osvedčené modely Kia

Juhokórejská automobilka doplnila novinky o rokmi overené modely. Na priestrannej výstavnej ploche nájdeme vozidlá z rôznych segmentov. Začínajúc maličkým Picantom, cez Rio, Stonic a Sportage až k luxusnému Sorentu. V Bratislave sa tak predstavilo takmer kompletné portfólio značky.

Odporúčame: Okrem nových vozidiel máme k dispozícii aj širokú ponuku jazdených automobilov. Vyberte si jeden z nich.