Kia predviedla v Ženeve viacero nových kúskov

Kia Ceed

Každoročný autosalón v Ženeve je pre európske automobilky najdôležitejšou prehliadkou ich najhorúcejších noviniek. Juhokórejská Kia, ktorá je dobre etablovaná na Starom kontinente, predstavila viacero modelov.

Absolútnou novinkou je kompaktné vozidlo Kia Ceed tretej generácie, ktoré má pokračovať v úspešnom ťažení na európskych cestách aj v budúcich rokoch. Doteraz bolo zvykom, že predĺženú verziu SW (Sportswagon) automobilka predstaví o niekoľko mesiacov neskôr po uvedení základného modelu Ceed. Tentoraz túto tradíciu mení. Na autosalóne ukázala už aj verziu Sportswagon.

Odporúčame: Využite výhodnú akciu na Kiu Ceed. Obľúbený model je teraz v predaji so zľavou až 1 800 € a so zimnými pneumatikami zdarma

Kia Ceed SW

Vrcholná verzia Kia Rio

Popri „ceedoch“ Kia prišla do Ženevy s ďalšou novinkou. Je to najdokonalejšia verzia najpredávanejšieho modelu značky Kia Rio vo verzii GT-Line. Pôjde tak už o štvrtý prírastok do rodiny GT-Line po modeloch Sportage, Picanto a Sorento.

Tip: Populárna Kia Rio je momentálne dostupná v akciovej cene so zľavou 500 €. Príďte si ho vyskúšať:

Kia

Klasická predná maska v podobe dobre známeho „tigrieho nosa“ je obohatená o kombináciu čierneho lesklého plastu a chrómu. Po stranách predného nárazníka budú auto rozširovať masívne štvordielne hmlové svetlá. Zboku upútajú sedemnásťpalcové zliatinové disky kolies a chrómované lemovanie bočných okien. Zadnú časť auta budú zdobiť dve koncovky výfukového potrubia. Dynamiku autu pridajú aspoň opticky aj nové prahy a spojler na streche nad zadným oknom.

Na začiatok predaja u nás bude verzia GT-Line dostupná len s jednolitrovým preplňovaným benzínovým trojvalcom 1.0 T-GDi s výkonom 88 kW (118 k). Agregát bude spolupracovať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. V treťom kvartáli tohto roku ponuku obohatia atmosférické pohonné jednotky 1.25 MPi a 1.4 MPi a sedemstupňová automatická dvojspojková prevodovka.

Vylepšená Kia Optima

Svetovú premiéru si na autosalóne užíva aj vynovená Kia Optima. Výrobca ukázal nový dizajn a dva nové motory tohto úspešného modelu. V roku 2017 sa v Európe predalo viac kusov Kia Optima než kedykoľvek predtým, pričom predaj narástol z 9 600 na 16 800 kusov aj vďaka novým variantom Sportswagon, Plug-in a GT.

Kia Optima 2018

Vynovené modely Kia Optima Sedan a Sportswagon majú na výber z dvoch nových pohonov. Naftový motor CRDi má objem 1,6 litra a výkon 136 koní. K dispozícii je aj 1,6-litrový motor TGDi s výkonom 180 koní, ktorý dopĺňa sedemstupňová dvojspojková prevodovka.

 

Úpravy exteriéru zahŕňajú nový dizajn nárazníkov, zadné LED svetlá a zmenený dizajn predných a hmlových svetiel. Medzi nové prvky patria LED hmlové svetlá, 18-palcové hliníkové zliatinové kolesá a decentné lesklé čierne spätné zrkadlá, bočné lemy a mriežka na prívod vzduchu. Modely GT-Line sú charakteristické novými duálnymi výfukmi, pričom Optima má dve chrómové koncovky výfuku.

Ponúkame: Máte záujem o niektorý z modelov Kia? Vyplnte formulár a my vám pošleme detailnú cenovú ponuku