Meníme spôsob, akým sa hýbeme

Kia EV9
už od 74 990 €

Motor

Synchrónny elektromotor 150 kW / 203 k alebo 2 synchrónne elektromotory (1 vpredu a 1 vzadu) 283 kW / 384 k

Kolesá

Earth 1st Edition (pne255/60 R19) GT-line 1st Edition (285/45 R21)

Infotainment

Plne digitálny palubný počítač s 12,3” LCD displejom 5,3” stredový informačný LCD displej pomocou ktorého je možné nastavovať klimatizáciu/ ventiláciu a ovládať vyhrievanie sedadla Navigačný systém s 12,3” dotykovým LCD displejom

Bezpečnosť

Prvá technológia štruktúry spojenia B-stĺpika na svete (patentový proces v priebehu).Štruktúra karosérie rozptyľuje energiu v prípade kolízie tak, aby zaistila najvyššiu úroveň bezpečnosti vo svojej triede

FARBY KAROSÉRIE

KOLESÁ

Základné informácie

Úplne nový model EV9 od spoločnosti Kia je plne elektrické SUV navrhnuté a skonštruované pre moderný životný štýl v ére elektrifikácie.

Priestranný a nápadný model EV9 ako prvé trojradové elektrické vlajkové SUV značky Kia je robustné, sofistikované a technologicky vyspelé elektrické vozidlo.

V ponuke je ako šesť- alebo sedemmiestny variant s dojazdom až 541 kilometrov podľa WLTP. Dojazd dopĺňa funkcia ultrarýchleho nabíjania, pomocou ktorého je už za 15 minút zaistený dojazd 239 km. Model EV9 je vybavený aj funkciou obojsmerného nabíjania, ktorá je zárukou, že zákazníci si môžu vozidlo nielen nabíjať, a to prostredníctvom nástennej nabíjačky alebo na verejnom nabíjacom mieste, ale energiu uloženú v akumulátore môžu využiť aj na napájanie elektrospotrebičov – alebo v budúcnosti dokonca aj domácnosti.

Motorizácie

Kia EV9 je v ponuke s pohonom zadných kolies alebo s pohonom všetkých kolies. Obe verzie sa dodávajú s akumulátorom 99,8 kW, ktorý disponuje technológiou akumulátorov štvrtej generácie od spoločnosti Kia.

Verzia s pohonom zadných kolies (RWD) má elektromotor s výkonom 149 kW, ktorý dodá maximálny krútiaci moment 350 Nm. Pri najvyššej rýchlosti 185 km/h dokáže tento variant hnacieho ústrojenstva zrýchliť z nuly na 100 km/h za 9,4 sekundy. Dojazd v režime plne elektrickej jazdy dosahuje 541 km podľa WLTP.

Variant s pohonom všetkých kolies (AWD) poháňajú dva elektromotory s výkonom 141 kW s maximálnym krútiacim momentom 200 Nm vpredu a 350 Nm vzadu. Vozidlo dosahuje najvyššiu rýchlosť 200 km/h, zrýchli z nuly na 100 km/h za 6,0 sekundy a môže sa pochváliť odhadovaným dojazdom na čisto elektrický pohon až 497 km podľa WLTP.

Kia EV9 disponuje kapacitou 800-voltového ultrarýchleho nabíjania, čo znamená, že zákazníci môžu tráviť viac času za volantom a menej času pri nabíjaní. Už 15 minút nabíjania zabezpečí vozidlu dojazd 239 km na čisto elektrický pohon v prípade verzie s pohonom RWD a 219 km pre variant s pohonom AWD.

Úplne nová KIA EV9 - Vitajte vo svete splnenej fantázie

Kia EV9 je inšpirovaná našou filozofiou dizajnu „Spojenie protikladov“, ktorá v sebe spája prírodné a materiálne prvky. Výsledkom je dizajn kombinujúci smelosť a možnosti SUV s nerušeným pokojom sofistikovaného elektromobilu. Odvážny a autentický dizajn nanovo definuje štandardy a dláždi cestu pre budúce elektrické SUV.

Odvážne pre prírodu

Príroda a modernosť vládnu dizajnu exteriéru. Jednoduché, no výrazné línie karosérie vyžarujú odvahu, čistotu a pokoj, zatiaľ čo hranatý bočný profil vyjadruje nespornú identitu SUV pri zachovaní mimoriadne účinnej aerodynamiky.

Technológia pre život

Dizajn interiéru prináša nové možnosti mobility prostredníctvom inovatívneho dizajnu, ktorý poskytuje nielen dostatok priestoru a pohodlia, ale aj intuitívnu interakciu medzi človekom a technológiou.

Exkluzívny audiosystém Meridian Premium

Pre milovníkov hudby ponúka Kia EV9 exkluzívny audiosystém Meridian Premium so sústavou 14 reproduktorov rozmiestnených po celom vozidle a externým zosilňovačom. Funkcia Intelli Q automaticky upravuje hlasitosť a kvalitu zvuku v závislosti od zmeny rýchlosti vozidla a funkcia Horizon umožňuje simultánne ovládanie prehrávania hudby a obrazu/priestoru.

Cenník

 

Financovanie

POHODLNE SI ULOŽTE DIGITÁLNY KĽÚČ DO TELEFÓNU


Okrem inteligentného kľúča môžu majitelia vozidla Kia EV9 používať svoj smartfón aj na zamykanie alebo odomykanie dverí, spustenie alebo vypnutie vozidla, ovládanie núdzového alarmu či otváranie a zatváranie dverí batožinového priestoru. Toto všetko umožňuje nový digitálny kľúč 2 s technológiou ultraširokého pásma (UWB). A čo je ešte pohodlnejšie, telefón nemusíte ani vyberať z vrecka, ak chcete odomknúť dvere. Tento digitálny kľúč je možné naraz zdieľať až s tromi ďalšími osobami, pričom majiteľ môže kontrolovať, ktoré funkcie bude zdieľať a na ako dlho.

PRIEKOPNÍCKE INOVÁCIE PRIESTORU PRE JEDINEČNÚ ARCHITEKTÚRU VOZIDLA


S dĺžkou 5 010 mm je model EV9 zatiaľ najpriestrannejším osobným vozidlom značky Kia a zároveň druhým modelom značky Kia postaveným na špecializovanej platforme HGM pre batériové elektrické vozidlá (BEV). Model je široký 1 980 mm a vysoký 1 750 mm a má rázvor 3 100 mm. Okrem toho, že je dostatočne priestranný pre všetkých cestujúcich, ponúka aj ďalší úložný priestor v podobe predného kufra. Variant s pohonom zadných kolies má maximálny objem predného batožinového priestoru 90 litrov, kým verzia s pohonom všetkých kolies ponúka 52 litrov úložného priestoru. Zadný batožinový priestor ponúka 728 litrov úložného priestoru pri 4/5 sedadlách v zvislej polohe a až 333 litrov pri 6/7 sedadlách v zvislej polohe.

Nájdite svoju KIU

Všetky modely Ekologické GT Mestské Prestížne Rodinné Športové SUV/Crossover