Nová Kia Sorento. Zažite výkon. Efektívnym spôsobom

Nová Kia Sorento už od 51 990 €

Motor

2.2 CRDi (148kW/202k)

Kolesá

20" disky z ľahkej zliatiny

Infotainment

10,25" farebný dotykový LCD displej

Bezpečnosť

BSM - zobrazovanie mŕtveho uhla na prístrojovom paneli

FARBY KAROSÉRIE

KOLESÁ

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

Typ vozidla: 5 až 7 miestne SUV

Batožinový priestor (l) – 5 miestna verzia (za 1. / 2. radom sedadiel)

2 100 / 705

Batožinový priestor (l) – 7 miestna verzia (za 1. / 2. / 3. radom sedadiel)

2 011 / 616 / 187

Pohotovostná hmotnosť (kg) – 5-miestna / 7-miestna verzia

1 777 – 1 906 / 1 819 – 1 954

ROZMERY
koeficient odporu vzduchu (Cd) 0.32
dĺžka x šírka x výška (mm) 4 810 x 1 900 x 1 695
rázvor (mm) 2 815
rozchod vpredu / vzadu (mm) 1 651 / 1 661 (17″); 1 646 / 1 656 (18″-19″); 1 637 / 1 647 (20″)
previs predný / zadný (mm) 930 / 1 065
polomer otáčania (m) 5.78

Motorizácia

2.2 CRDi -Diesel – vznetový štvorvalec

8 st. dvojspojková automatická prevodovka

Pohon 4WD

max. výkon (kW (k) / ot.min-1)  142 (193) / 3 800

max. krútiaci moment (Nm / ot.min-1)  440 / 1 750 – 2 750

zrýchlenie 0 – 100 km/h (s) 9.2

Cenník

Financovanie

Pôsobivý, moderný vzhľad.

Aj pri pohľade zozadu sa nové Sorento môže pochváliť výraznými dizajnovými prvkami, ktoré sa neboja zanechať silný trvalý dojem. Vertikálne zadné svetlá LED, spodný ochranný kryt so športovým, pútavým ozdobným prvkom vzadu a brilantným strešným spojlerom s lesklým povrchom a integrovaným zadným stieračom predstavujú len zopár detailov, ktoré vytvárajú celkový dojem.

Vyrovnaný profil zvýrazňujúci výkon

Mohutné, avšak elegantné línie, ktoré siahajú od kapoty po koncové svetlá, vytvárajú pozoruhodne moderný profil. Nové kontúry využívajú väčší rázvor a zadné stĺpiky s tenšou konštrukciou. Vozidlo má odvážny, športový štýl vyjadrený v podobe matných čiernych oblúkov blatníkov kolies, bočných prahov so saténovými chrómovými detailmi a kľučkami vo farbe karosérie so saténovo chrómovým povrchom. 20" zliatinové disky kolies ešte viac zdokonaľujú príťažlivosť výkonného vozidla.

Výkon vo všetkých oblastiach

Štýl prednej časti exteriéru nového Sorenta okamžite priťahuje pozornosť. Má výrazne štruktúrovanú prednú mriežku, zvýraznenú pomocou chrómového a lesklého čierneho rámu, športový nárazník lakovaný vo farbe karosérie s mriežkou na prívod vzduchu v tvare krídla a štýlovým strieborným predným spodným ochranným krytom. Okrem toho využíva aj novú technológiu svetelného zdroja s dvoma projekčnými LED svetlometmi, LED dennými aj hmlovými svetlami, ktoré zdokonaľujú viditeľnosť na ceste pred vami a výrazne zvyšujú vizuálny zážitok.

Luxusný priestor, štýl a komfort

Prémiový a moderný interiér bol navrhnutý tak, aby ste si užili každú sekundu jazdy: Od jedinečného pocitu náladového osvetlenia až po luxusné povrchy, ako sú dvojfarebné čierno – sivé kožené sedadlá, ozdoba so saténovým efektom na prístrojovej doske s 3D reliéfom a polochromovaným dekorom, ale aj lesklé čierne doplnky v celej kabíne. Spoločne s priestrannosťou a elegantnou ergonómiou si okamžite uvedomíte jeho príťažlivosť.

Nová Kia Sorento VÝKON

Pohon všetkých kolies

Technológia pohonu všetkých kolies v novom Sorente sa inšpirovala v náročnom teréne. Je navrhnutá tak, aby bolo každodenné jazdenie a každé dobrodružstvo komfortnejšie. Inovatívny, nepretržite aktívny pohon všetkých kolies zabezpečuje skvelú priľnavosť modelu Sorento na nerovných, nespevnených alebo klzkých povrchoch a pomáha zlepšovať bočnú stabilitu v zákrutách.

Motory a prevodovky

Výkon, efektivita a radosť z jazdy: Nová Kia Sorento ponúka najnovší rad dynamických motorov, napríklad 2,2-litrový vznetový motor CRDi s možnosťou výberu pohonu 2WD alebo 4WD. Motor 2,2 CRDi je spárovaný s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou „Dual Clutch“, ktorá zaisťuje bleskovo rýchle a neuveriteľne plynulé zmeny prevodových stupňov pre dynamickejší zážitok z jazdy.

Nová Kia Sorento VŠESTRANNÝ BALÍK

Viac miesta pre to, na čom záleží

Množstvo miesta a flexibilné možnosti prepravy, ktoré splnia vaše potreby: Nové Sorento je možné rýchlo premeniť z 5-miestnej verzie na 7-miestnu, prípadne ľahko zmeniť konfiguráciu a vytvoriť veľkorysý batožinový priestor alebo vozidlo pre prieskumníkov s objemom až 821 litrov. Posuvné zadné sedadlá možno rozdeliť a sklopiť v pomere 40 : 60, aby ste mohli pohodlne usadiť cestujúcich a odviezť aj náklad.

Každá jazda bude potešením

Využite viac technológií určených na zdokonalenie pohodlia a radosti z jazdy. Napríklad vyhrievané a odvetrávané sedadlá, ktoré zaistia komfort za všetkých poveternostných podmienok. Projekčný displej (HUD), ktorý premieta informácie o jazde na čelné sklo priamo do vášho zorného poľa, takže môžete stále sledovať dianie na ceste. Vďaka systému monitorovania okolia v uhle 360° sa budete môcť pri parkovaní komplexne pozrieť na okolie vozidla z vtáčej perspektívy. Náladové osvetlenie ponúka niekoľko farieb a vytvára dokonalú atmosféru v kabíne. A to je len zopár prvkov výbavy.

Nájdite svoju KIU

Všetky modely Ekologické GT Mestské Prestížne Rodinné Športové SUV/Crossover