KIA Picanto - Najlepší spoločník do mesta

Kia Picanto
už od 14 490 €

Motor

1,0 DPi 49 kW / 67 k / 1,2 DPi 62 kW / 84 k

Kolesá

pneumatiky 175/65 R14 / 185/55 R15 / 195/45 R16

Infotainment

Rádio s 8” dotykovým LCD displejom, USB-A vstup, 6 reproduktorov

Bezpečnosť

LKA + LFA (aktívny asistent udržiavania v strede jazdného pruhu zabraňujúci prekročeniu čiary)

FARBY KAROSÉRIE

shiny red

KOLESÁ

14" s celodiskovými ozdobnými krytmi

Základné informácie

Rozmery (mm)

Exteriér

Celková dĺžka               3 595

Celková šírka                1 595

Celková výška               1 485

Rázvor kolies                2 400

Predný previs                  675

Zadný previs                    520

Svetlá výška                       141

 

 

Motorizácie

Nové Picanto ponúka možnosť výberu dvoch motorov

Zákazníci si môžu vybrať 1,0-litrový alebo 1,2-litrový zážihový motor. Motor s objemom 1,0 l je dobrou voľbou pre tých, ktorí si nadovšetko cenia efektívnosť, zatiaľ čo motor s objemom 1,2 l je vhodnejší pre zákazníkov, ktorí chcú vyšší výkon, najmä pri jazde vysokou rýchlosťou alebo do kopca. Obe možnosti v maximálnej miere zvyšujú účinnosť a znižujú emisie CO2. Tieto motory bez preplňovania majú vylepšené potrubia na recirkuláciu výfukových plynov a optimalizované časovanie sacích ventilov. Okrem toho každý motor poskytuje lepšie chladenie spaľovacej komory vďaka novým vylepšeniam v tejto oblasti.

Cenník

Financovanie

Príjemné a jednoduché manévrovanie v mestách

Kia Picanto sa vyznačuje charakteristicky rýchlou a príjemnou odozvou pri ovládaní, čomu napomáha predná náprava MacPherson s nezávislým zavesením a zadná náprava s torznou tyčou – a to bez toho, aby vozidlo prišlo o svoju vysokú stabilitu pri jazde. Jeho relatívne dlhý rázvor navyše prispieva k prirodzene lepšej kvalite jazdy a stabilite na všetkých typoch ciest.

Systém smerovania krútiaceho momentu

Picanto ponúka systém smerovania krútiaceho momentu prostredníctvom pribrzďovania, čo je doplnková funkcia elektronického stabilizačného systému (ESC). Vďaka použitiu tejto technológie vo vozidle segmentu A si Kia Picanto zachováva vyššiu mieru ovládania a stability pri prejazde zákrutami, pričom pri rýchlejšom prejazde zákrutami systém zmierňuje nedotáčavosť.

Okamžitá odozva riadenia

Strmé hrebeňové riadenie zaisťuje okamžitú odozvu na vstupy vodiča, čo znamená menší počet otáčok volantu oproti konkurencii (2,8 otáčky), vďaka čomu sa Picanto ľahko riadi pri jazde nízkou rýchlosťou aj v meste. Keďže predné kolesá sú umiestnené blízko prednej časti vozidla, pred prednou nápravou je len malá hmotnosť a vozidlo má dynamickejšie ovládanie.

Kia Picanto KOMFORTNÉ A ŠIKOVNÉ

Výnimočné technológie

Súčasťou štandardnej výbavy vylepšeného modelu Picanto je aj systém ovládania stability vozidla (VSM) od spoločnosti Kia, systém riadenia brzdenia v zákrutách (CBC) a systém udržiavania stability vozidla pri jazde v priamom smere (SLS), ktoré pomáhajú vodičom udržať kontrolu nad vozidlom pri brzdení a prejazde zákrutami. Vylepšená Kia Picanto je vybavená až šiestimi airbagmi v celej kabíne. Na sedadlách sú okrem toho kotviace body systému ISOFIX na upevnenie detskej sedačky a poistného popruhu. A napokon, súčasťou štandardnej výbavy je aj v odvetví špičková sedemročná záruka Kia na 150 000 kilometrov.

Pohodlné ovládanie

Online funkcia rozpoznávania hlasu umožňuje používateľom vyhľadávať zaujímavé miesta na trase (POI), adresy či aktuálne informácie o počasí. Nová služba navádzania „online navigácia“ využíva cloudové údaje o premávke v reálnom čase a údaje o histórii premávky na presnejšie predpovedanie časovo úsporných trás.

Nájdite svoju KIU

Všetky modely Ekologické GT Mestské Prestížne Rodinné Športové SUV/Crossover