Rekordné predaje Kia sa týkajú aj plug-in hybrid a elektrických vozidiel

plug-in hybrid

Elektromobily a plug-in hybrid vozidlá sú sledovanou kategóriou pri posudzovaní technologických výdobytkov každej automobilovej značky.  Do tohto boja sa úspešne zapojila aj automobilka KIA, ktorá niekoľko modelov uviedla aj na Slovenský trh. 

Podľa údajov Združenia automobilového priemyslu SR, do konca októbra tohto roka predal juhokórejský výrobca na našom trhu 36 týchto vozidiel. Je to slovenský rekord ale v európskom meradle je úspech automobilky KIA samozrejme, oveľa výraznejší. Výsledky hovoria jasnou rečou: výrobca za šesť mesiacov tohto roka predal vyše štvrť milióna automobilov (!) čo je najväčší úspech v doterajšej histórii. Elektromobily a hybridné plug-in z tohto počtu tvorili 7,5 percenta. V porovnaní s predchádzajúcim rokom, kedy predstavovali iba jedno percento, je to enormný a možno aj neočakávaný nárast.

Sedemnásobné zvýšenie predaja elektrických a plug-in hybrid vozidiel

Vozidlá s plne elektrickou alebo elektrifikovanou pohonnou jednotkou zastupujú najväčšiu oblasť rastu predaja vozidiel Kia v Európe. Od začiatku roku 2017 predstavoval počet predaných nových hybridných crossoverov Kia Niro 16 002 kusov, čo z neho robí piate najlepšie predávané vozidlo spoločnosti Kia (po modeloch Picanto, Rio, Sportage a modelovej rodine Cee’d).

Počet predaných elektrifikovaných a plne elektrických vozidiel Kia reprezentoval v prvej polovici roku 2017 celkovo 18 804 kusov oproti 2 398 predaným od januára do konca júna 2016 – ide teda o viac ako sedemnásobný nárast predaja. K modelu Niro sa pridala nová Optima Plug-in Hybrid sedan (428 vozidiel) a Soul EV (2 272 vozidiel). Predaj hybridných a elektrických vozidiel by mal naďalej rásť počas celého roka, pretože nová Kia Niro Plug-in Hybrid a Optima Sportswagon Plug-in Hybrid – s dlhším plne elektrickým dojazdom s nulovými emisiami, ktorý zabezpečujú ich väčšie batérie – prídu do predaja počas leta. Tieto najnovšie modely predstavujú pre spoločnosti Kia podstatné kroky na ceste ku globálnemu cieľu – znížiť do roku 2020 priemernú spotrebu paliva o 25 % v porovnaní s úrovňou v roku 2014.

Luxusná Kia Optima Sportwagon je už tiež plug-in

Výrazný nárast zaznamenal model Optima vo verzii Sportwagon, ktorý takisto existuje s motorom plug-in. Táto novinka prišla rok po uvedení na trh verzie Optima sedan s PHEV technológiou prichádza aj verzia kombi. O pohon sa v tomto prípade stará benzínový dvojliter GDI a elektromotor s výkonom 50 kW a li-iónovou batériou s kapacitou 11,26 kWh. Celkový výkon oboch motorov dodá autu 153 kW, čo je vyše 200 koní. Iba na elektrinu prejde auto viac ako 60 kilometrov.

Kia Optima plug-in hybrid

 

Objednajte si skúšobnú jazdu a všetko si môžete vyskúšať na vlastnej koži.

 Kia alebo 0914 320 659

Kia Soul

 

Hybrid Kia Niro má byť tiež EV

Niro Plug-in Hybrid označovaný aj skratkou PHEV dopĺňa avizovanú trojicu rôznych pohonov tohto modelu. Na trhu sa minulý rok objavil model KIA Niro s hybridným pohonom, k nemu aktuálne príde variant s motorom Plug-in Hybrid. Na budúci rok má pribudnúť tretí motor – čisto elektrický. Plug-in-Hybrid pozostáva z kombinácie benzínového motora GDI s objemom 1,6 litra a elektromotora poháňaného batériou s kapacitou 8,9 kWh. To by mu malo stačiť prejsť iba na elektrinu takmer 55 kilometrov, čo na rozjazdy v mestách plne stačí.

Kia Niro

Niro Plug-in Hybrid (PHEV)

 

Elektromobil je vecou uvedomelého postoja s cieľom chrániť vlastné ale aj svetové zdroje energie. Ak zvažujete jeho kúpu, máte k dispozícii financovanie, ktoré vám po 3 rokoch umožní auto vymeniť za nové. Pozrite si aj ďalšie výhody financovania Kia Select:

MIMORIADNE NÍZKA MESAČNÁ SPLÁTKA A MOŽNOSŤ VOĽBY KAŽDÉ 3 ROKY